top of page
Sağlıklı yaşam.png

Sağlıklı Yaşam Nedir?

Sağlıklı yaşam yalnızca kendimize iyi bakıp hastalıklardan uzak durmak değildir, her anlamda bedensel ve duygusal sağlığımızı tetikleyecek rutinlerden uzaklaşmak, ruhumuza ve vücudumuza iyi gelecek alışkanlıklara yer açmaktır.

Bu alışkanlıkları benimsemek ve onları zorla değil de gerçekten her anlamda hem sağlıklı hem huzurlu hissetmenin verdiği mutluluk bize kaliteli bir yaşam vaad ediyor. 

Sağlıklı yaşam ile devamlı sağlıklı, güçlü, huzurlu ve kendi ile barışık bir birey olabilirsiniz. Ne fazla kilo verip ne de alarak sağlığınızı da zorlamayarak sağlıklı ve kendinizi de istediğiniz şekilde görerek ruh sağlığınıza da iyileştirici dokunuşlarda bulunabilirsiniz. Tabi bu düzene geçen bir birey eski, sağlıksız düzenine dönerse yine aynı döngüde mutsuz haline döner.

Bu süreç sizden devamlılık, azim ve en önemlisi sevgi bekliyor. Çünkü eğer severek, neden yaptığınızı sorgulayıp anlayarak yaparsanız, süreç size acı değil her gün daha fazla tutku ve hırs verecek. 

Giderek daha gelişen, büyüyen, zorlaşan hayat biçimlerimiz ile stres ve çevresel faktörler de sağlığımıza daha fazla dikkat etmemizi gerektiriyor. Sağlıklı yaşam için yeni adım atmak aslında hiç de düşünüdlüğü gibi zor değil, önemli olan disiplinli bir şekilde rutin oluşturmak ve bunu korumaktır.

Sağlıklı yaşam için olan tavsiyeler ile hemen kişisel değişiminizi başlatma adımları atabilirsiniz.

bottom of page